Edward Bulwer-Lytton – Ostanie dni Pompei (wznowienie książki)

Ostatnie dni Pomepi 2017

Już niedługo, nakładem Wydawnictwa Replika,  na półki polskich księgarni trafi wznowienie kultowej powieści historycznej Edwarda Bulwer-Lyttona pt. Ostatnie dni Pompei. Jest to najbardziej znacząca powieść w dorobku brytyjskiego autora, wielokrotnie filmowana i do dziś stanowiąca źródło inspiracji dla wielu artystów. Nie lada gratka zarówno dla fanów bogatych w intrygi romansów, jak i tych interesujących się wszystkim co związane z epoką starożytnego Rzymu. Ostatnie dni Pompei to również powieść obrazująca jakości życia i poglądy bohaterów, które tragicznie ucina wybuch Wezuwiusza w 79 roku n.e., doprowadzając do zniszczenia Pompei. Premiera książki zaplanowana jest na końcówkę marca 2017 roku.

Opis:

Rzym. Pierwszy wiek. Jednym z głównych bohaterów książki jest Grek Glaukus, który, podobnie jak inni krajanie, został podporządkowany Rzymowi, jednak wciąż pamięta o dawnej potędze swojego narodu. Jego konkurentem w walce o rękę pięknej Jony jest wielki egipski mag Arbaces, który nie cofnie się przed niczym, aby na dobre pozbyć się rywala.

Na kartach powieści możemy obserwować zderzenie wielobarwnego świata starożytnych z rodzącą się dopiero religią chrześcijańską, przedstawianą pozytywnie, jednak nie całkiem bezkrytycznie. Głównym przedstawicielem chrześcijaństwa jest Olint, który wraz z młodym kapłanem bogini Izydy knuje intrygę, mającą na celu zdemaskowanie fałszywej wyroczni.

Książka dostępna w przedsprzedaży w sieci EmpikTUTAJ


 CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI I CIEKAWYCH ZESTAWIEŃ? POLUB NAS I BĄDŹ NA BIEŻĄCO: 

[facebook-page-plugin href=”okiemfilmoholika” width=”500″ height=”220″ cover=”true” facepile=”true” adapt=”false” language=”pl_PL”]