Autorzy

REDAKTOR NACZELNY I ZAŁOŻYCIEL BLOGA

Cześć! Mam na imię Konrad, mam 30 lat i jestem nałogowym filmoholikiem. Coś więcej? Politolog po licencjacie oraz magister kulturoznawstwa i wiedzy o mediach. Pasjonat kina, dobrego serialu i muzyki, kolekcjoner płyt winylowych. Skromny autor powyższego bloga.

Za co kocham filmy? Bo potrafią wzruszyć i rozśmieszyć jednocześnie, bo przenoszą mnie do innego czasu, pokazują odmienne kultury, a i czasem zapraszają mnie do całkiem innego świata. Należę do widzów wymagających. Lubię gdy film zmusza mnie do myślenia, gdy stawia mi wyzwanie lub zadaje mi pytania, na które później szukam odpowiedzi. Nie jestem encyklopedią kina, nie znam wszystkich klasyków ani nawet całej twórczości wybitnych reżyserów. To co mam, to miłość i pasja do X muzy. Film to dla mnie temat do nieskończenie wielu rozmów, lubię o nim dyskutować, polecać, oraz uczyć się od ludzi którzy podzielają moje kinowe uzależnienie. Blog powstał z chęci sprawdzenia się, potrzeby nowych wyzwań i przede wszystkim… dla przyjemności.

Nienawidzę spoilerów, unikam szczegółowego opowiadania fabuły. Preferuje język prosty, luźny i ironiczny. Nie znoszę napuszonych tekstów z dziesiątkami encyklopedycznych zwrotów umieszczonych tylko dla brandzlingu autora. Teksty powstają z myślą o ludziach takich jak ja – miłośników kina bez filmoznawczego wykształcenia, za to pełnych energii i pasji do poszerzania swojej wiedzy. Lubie polemikę, doceniam krytykę, ale tylko tą konstruktywną. Ignoruje hejterów, bo nie lubię karmić trollów.

Mam zapał i głowę pełną pomysłów, więc jeśli tylko dzielisz moją pasje i lubisz wymieniać się filmowymi doświadczeniami, kliknij małą ikonkę w prawym dolnym rogu i zajrzyj tu czasem. Kto wie, może mi się uda kiedyś czymś Ciebie zaskoczyć?

~Filmoholik


Liczba opublikowanych artykułów: 298


REDAKTOR – KSIĄŻKI

Z zawodu dietetyczka w trakcie przekwalifikowania, z zamiłowania pisarka i książkoholiczka. Obie pasje (albo jak kto woli nałogi) namiętnie pielęgnuję od dzieciństwa. Niepoprawna marzycielka. Od kilku lat na obczyźnie, ale sercem zawsze blisko ojczyzny. Propagatorka wolnego myślenia i własnej interpretacji nawet jeśli odbiega zupełnie od konwenansów. Nie znoszę hejtu, ale bardzo cenię konstruktywną krytykę. Uważam, że czas spędzony z książką nigdy nie jest zmarnowany nawet jeśli nie przypadła nam do gustu. Każda książka to czyjeś marzenie więc należy je uszanować.

Wszystkie moje oceny są całkowicie subiektywne więc gorąco zachęcam do dodawania własnych opinii i dyskusji, a także polecania nowych, ciekawych tytułów.

Zawsze możecie również do mnie napisać – smk3413@gmail.com

~Książkoholiczka


Liczba opublikowanych artykułów: 15


REDAKTOR – KSIĄŻKI

12191476_1714938308727265_3753993722022495542_n

Cześć, tutaj Agnieszka. Pochodząca z początku lat 90. nowohucianka studiująca aktualnie socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ogromna fanka literatury wszelakiej, seriali, kulinarnych eksperymentów i Jamesa Deana. Pasjonuję się poza tym historią Europy z okresu od XV do XVIII wieku oraz zagadnieniami feminizmu od jego początków aż do teraz. Kolekcjonuję kubki i od ósmego roku życia jestem zakochana w Draco Malfoy’u.
W książkach uwielbiam to, że mogą przenieść mnie do innych czasów i światów. Zaczytuję się w fantastyce (zwłaszcza tej z działu young adult, ale nie tylko), kryminałach, obyczajówkach, romansach, powieściach historycznych, utopiach i antyutopiach. Lubię też sięgać po biografie. Od czasu do czasu powracam również do literatury mojego dzieciństwa. Nie boję się klasyki! Wyznaję zasadę, że im książka jest grubsza tym lepiej. Jestem stuprocentowym książkowym molem i często pochłaniam swoje ofiary nocą. Notorycznie swatam się z różnorakimi męskimi bohaterami z książek i wszystkie oszczędności wydaję na uzupełnianie luk na moich regałach. Nigdy nie oglądam ekranizacji przez przeczytaniem książkowego pierwowzoru. Moim marzeniem jest znaleźć pracę, w której będą mi płacić za czytanie.

W przypadku wszelkich kwestii dotyczących książek zachęcam do kontaktowania się ze mną poprzez mojego maila: agnieszka93.wos@gmail.com

~Zaczytana_Aga


Liczba opublikowanych artykułów: 3