George Harrar – Sieć podejrzeń (Premiera książki)

George Harrar - Sieć podejrzeń premiera książkiGeorge Harrar to nazwisko praktycznie nieznane polskiemu czytelnikowi. Nie jest to, przynajmniej na tą chwilę, światowej sławy autor. W ogóle wszelkie internety o nim milczą lub piszą bardzo niewiele. Urodził się 25 lipca 1949 roku w Abington Township w Pensylwanii. Dorastał w Jenkintown i ukończył Uniwersytet Nowojorski. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz w kilku wydawnictwach. Obecnie mieszka i pracuje w Wayland w stanie Massachusset. Karierę pisarską rozpoczął w 1989 roku od opowiadań, oraz książek dla dzieci i młodzieży. W 1998 jego opowiadanie „The 5:22” zostało nagrodzone w konkursie The Best American Short Stories. Rok później wydaje swoją pierwszą powieść „First Tiger”, która opisuje trudne relacje między młodym chłopcem i jego walczącym z depresją ojcem, weteranem wojny w Wietnamie. W 2001 wydaje powieść „Parents Wanted” opowiadającą o 12-letnim Andym, chłopcu z problemami tułającemu się od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Kiedy poznaje Laurie i Jaffa nie liczy na zbyt wiele więc dalej kradnie, niszczy i pakuje się w coraz to nowsze kłopoty, ale okazuje się, że wreszcie trafił na kogoś kto chce o niego zawalczyć. „Parents Wanted” Otrzymało nagrodę Milkweed w kategorii literatury dziecięcej. Milkweed nagrodziło go ponownie w 2003 roku za powieść „The trouble with Jeremy Chance”.

W tym samym roku wydano również thriller psychologiczny „The Spinning Man” – „Sieć podejrzeń”, która teraz, dzięki wydawnictwu Wielka Litera, zagości w polskich księgarniach i pozwoli nam przekonać się jakim to kunsztem literackim dysponuje George Harrar. A fabuła zapowiada się intrygująco. Główny bohater, Evan Birch, to przykładny mąż i ojciec, a także szanowany wykładowca filozofii. Jego życie wywraca się do góry nogami gdy zostaje aresztowany jako główny podejrzany w sprawie morderstwa uczennicy miejscowej szkoły średniej. Kiedy w jego samochodzie zostają odkryte ślady jej szminki sytuacja zaczyna wyglądać bardzo źle, a prowadzący śledztwo nie mają większych wątpliwości co do jego winy. Każde jego wyjaśnienia wydają się jeszcze bardziej go pogrążać. Evan, który zawsze uczył swoich studentów jak ważna jest prawda i jak do niej dotrzeć, zaczyna rozumieć, że czasem trzeba złamać zasady, wybrać alternatywną wersję wydarzeń i trzymać się jej bez względu na własne przekonania.

Zainteresowani? Powiem szczerze, że ja bardzo i już nie mogę się doczekać.

Przy okazji, choć nie należy książek po okładce oceniać, to muszę pochwalić wybór polskiego wydawnictwa, który moim zdaniem jest o niebo lepszy niż amerykańska wersja. Miało być mrocznie i tajemniczo, i tak też jest. Brawo.

Pozostało mi tylko czekać (nie)cierpliwie na książkę i mieć nadzieję, że będzie tak dobra jak się zapowiada.

Książka dostępna w przedsprzedaży w sieci EmpikTUTAJ


 CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI I CIEKAWYCH ZESTAWIEŃ? POLUB NAS I BĄDŹ NA BIEŻĄCO: 

[facebook-page-plugin href=”okiemfilmoholika” width=”500″ height=”220″ cover=”true” facepile=”true” adapt=”false” language=”pl_PL”]